עם WordPress.com אפשר לעצב אתרים כאלה
להתחיל

טיפול בילדים במשחק

טיפול במשחק בחיפה מסייע לילדים לבטא רגשות, לשפר תקשורת ולפתור בעיות. בעזרת המשחק הילדים יכולים להביע את עצמם. סוגי המשחק או הצעצועים שיכולים לשמש ככלי טיפולי מגוונים ורבים. עבור ילדים רבים התמודדות עם העולם היא משימה לא פשוטה ובמקרים רבים היא גורמת לקשיים ותסכול. היתרון המרכזי של טיפול במשחק טמון בכך שכמעט כל ילד אוהב לשחק. טיפול במשחק הינו טכניקה המתמקדת בטיפול בילדים ומתבגרים באמצעות שימוש במשחקים שונים. טיפול במשחק היא אחת השיטות הפסיכולוגיות הנפוצות לטיפול בילדים מאחר וזהו כלי להתערבות פסיכולוגית המותאמת במיוחד בשבילם. טיפול במשחק מאפשר לילדים לבטא קשיים ובעיות שונות.

ילדים עם לקויות למידה והפרעות קשב מתמודדים לא רק עם קושי לימודי, אלא ולעתים גם עם קשיים רגשיים, חברתיים והתנהגותיים. משחק הוא למעשה האמצעי המרכזי להשגת מטרות טיפוליות ולביסוס ובניית תקשורת בין מטופל למטפל. השיטה מתאימה ביותר לילדים כיוון שמשחק הוא השפה הטבעית ביותר שלהם. טיפול במשחק מתקיים פעם בשבוע, ביום קבוע ושעה קבועה למשך 50 דק'. בחדר הטיפול יש כלים שמאפשרים לילד לשחק. מחיר 350 ש"ח. טיפול בילדים באמצעות משחק מהווה מזה שנים גישה מובילה בעבודה עם גילאים צעירים. טיפול במשחק מתאים לטיפול בילדים עם מגוון קשיים ביניהם: בעיות חברתיות, קשיים התנהגותיים, דימוי עצמי נמוך, פחדים וחרדות בעיות הסתגלות ועוד. טיפול פסיכולוגי רגשי באמצעות משחק מהווה שיטה חדשנית פורצת דרך בתחום בריאות הנפש.

טיפול במשחק מבוסס על ההבנה, שהמשחק הוא צורך פנימי ואוניברסאלי של ילדים: צעצועים הם המילים ומשחק הוא השפה. עבור ילדים המשחק הוא השפה הטבעית. לילדים קל יותר לתקשר באמצעות משחק מאשר במילים. גישה זו מאפשרת יצירת קשר, התפתחות של מרחב טיפולי וויסות רגשות באמצעות שימוש במגוון משחקים מובנים ופתוחים. טיפול במשחק היא שיטה לענות על מענה ולצרכי בריאות הנפש של ילדים ומוכרת בהרחבה על ידי מומחים כהתערבות יעילה ומתאימה בהתמודדות עם התפתחות מוחם של ילדים. אקטואלי גם לדוברי רוסית.

%d בלוגרים אהבו את זה: