עם WordPress.com אפשר לעצב אתרים כאלה
להתחיל

משברי חיים: טיפול במשברים

משברים הם חלק מהחיים. כל אדם נקלע במהלך חייו למשבר כלשהו; משבר כלכלי, נפשי, פיזי, משפחתי או כל סוג אחר של משבר. אנו מתמודדים במהלך חיינו עם משברים שונים, חלקם נורמטיבים וחלקם פחות. במהלך החיים שלנו אנו צריכים להתמודד עם משברים שונים שמקשים עלינו. אנשים רבים מגיעים לטיפול לאחר שחוו משבר אישי בחייהם. יש מצבים אופייניים בהם אנשים רבים חווים משבר: אירועי חיים משמעותיים – נישואין, לידה, גירושין, בגידה, סכסוך משפטי, קידום בעבודה, פיטורים, גיל מעבר ועוד… אני מעניקה סיוע נפשי ממוקד לאנשים המתמודדים עם כאב נפשי, משברי חיים, טראומה, אובדן ושכול, המתחדדים עקב מגפת הקורונה.

פסיכולוג מומלץ בחיפה עוזר להתמודד עם משברים כגון אובדן של אדם קרוב, טראומה, גירושין, פרידות, התמודדות עם מחלה, פיטורין, קשיים בגידול ילדים, שינויים ומעברים בחיי האדם. מצב משברי עשוי להתבטא בהיבטים רגשיים, התנהגותיים ופיסיולוגיים: היבט רגשי. חשוב לזכור שכל משבר שכזה מעניק לנו ניסיון חיים שלרוב ניתן להשיג בשום דרך אחרת, ומובן שמדובר בתהליך טבעי ונורמלי שכל אחד מאתנו מתמודד איתו. חיים מזמנים לנו משברים שונים, היכולים לעורר אצלנו מצבי מתח, בלבול, לחץ וקשיי הסתגלות והכלה. טיפול במשברי חיים מונע התפתחות של דיכאון וחרדה. חשוב להדגיש כי משברי חיים יכולים לגרום למצוקה רבה ומניסיוני, פנייה לטיפול היא החלטה חשובה בהתמודדות.

טיפול במשברי חיים קשור לנושאים שונים, כגון: טיפול מעמיק, המחזק את האישיות בכללותה ואת יכולת התפקוד וההתמודדות בתחומים שונים. פסיכולוג מומלץ בצפון מטפל במבוגרים, מתבגרים וילדים, מטפל במשברי חיים, קושי ביצירה ושמירה על קשר, הרגשת ערך עצמי פגוע, דכאון וחרדה. קשה לחזות מראש אילו אירועי חיים יובילו את האדם לקצה כוחותיו ויגרמו לו להתמוטטות נפשית, אבל ניתן ללמד בני אדם להתמודד טוב יותר עם לחץ ומשבר. אני מציע טיפול נפשי למבוגרים וצעירים המתמודדים עם כאב נפשי, משברי חיים, או טראומה. התמודדות עם משבר משנה חיים. משברי חיים מובילים בחלק מהמקרים לקשיי הסתגלות ואף לדיכאון הפוגע בתפקוד. טיפול במקרים אלו מומלץ במטרה לעזור לאדם לעבד את המשבר. אקטואלי גם לדוברי רוסית.

%d בלוגרים אהבו את זה: