עם WordPress.com אפשר לעצב אתרים כאלה
להתחיל

הדרכת הורים

פעמים רבות התסכול הגדול שלנו מילדינו נובע בגלל הפער בין מה שאנחנו מייחלים לו, לבין מה שקורה בפועל. הדרכת הורים בחיפה היא תהליך ייעוצי בו הורים לילדים ובני נוער מפתחים ורוכשים מיומנויות להתמודדות עם קשייו של הילד והאתגרים היום-יומיים שמייצרת ההורות. מציאות המורכבת שאיתה מתמודדים ילדים ובני נוער מובילה לאתגרים רבים. מהלך החיים אנו נתקלים באתגרים שונים בגידול הילדים. הדרכת הורים בצפון היא שיטת התערבות פסיכולוגית שיכולה לעמוד בפני עצמה, או להשתלב עם טיפול פסיכולוגי לילדים ובני נוער. במקרים מסוימים, הדרכת ההורים תתבצע במסגרת פרטנית, אך קיימות גם מסגרות קבוצתיות שמאפשרות דיון משותף על ההורות ועל האתגרים שהיא כוללת.

אל תפקיד ההורות רובינו נכנסים ללא שום הכנה מוקדמת או הכשרה. הדרכת הורים היא מפגש בין הורים אשר זיהו קושי של הילד לבין איש מקצוע אשר עוזר להם לקבלת כלים להתמודדות עם האתגרים שמייצרת ההורות. ההורים של היום מכילים יותר מדי ועלולים לגרום להפרעות נפשיות ובעיות התנהגות אצל ילדיהם. הדרכת הורים בחיפה עוזרת להורים להבין עוד יותר לעומק את ילדיהם, לראות את התמונה הרחבה כולה, למצוא את דרכי התמיכה המיטיבות ובעצם מעצימה את ההורה וכך את הילד באופן עקיף. ההורים מבינים את השפעת סגנון ההורות שלהם על התפתחות הילדים, ומודעים לצורך בידע, בכלים ובמיומנויות על מנת להיות הורים מיטיבים לילדיהם. אז למי מיועדת הדרכת הורים? קודם כל להורים שילדיהם נמצאים בטיפול כלשהו.

הדרכת הורים היא כלי יעיל לטיפול בבעיות ילדים ומתבגרים. הדרכה הורית יעילה לטיפול בקשיים של ילדים ומתבגרים. הדרכת הורים היא תהליך קצר וממוקד לטיפול בבעיות ספציפיות העולות בקרב ילדים, מגילאי שנתיים ועד בכלל. הדרכת הורים היא מעין טיפול משפחתי הנותן להורים הנחייה וכלים ליצירת סביבה מרגיעה ותומכת במשפחה. טיפול דרך ההורים הוא האמצעי היעיל ביותר בשיפור התנהגויות מתריסות והפרעת התנהגות של ילדים. הדרכת הורים יכולה לסייע לכם להיות ההורים שאתם רוצים להיות עבור הילדים שלכם, להתאים את ההורות למי שאתם ולמה שחשוב לכם לספק לילדים שלכם. הדרכה היא חלק מהטיפול בילד מטרתה היא לתמוך בתהליך הטיפול וכן כדי לסייע להורים להיות יותר מכוונים לצרכי הילד.

%d בלוגרים אהבו את זה: